Спортният директор на Олимпик (Марсилия) Мехди Бенатия не скри разочарованието си от съдийското решение за втората дузпа в полза на Реал (Мадрид) при победата на испанците с 2:1. Бившият защитник на Ювентус сподели, че е изпитал същите емоции, които го връхлетяха преди седем години на „Сантяго Бернабеу“.

„Много е трудно да се приеме, но аз го преживях преди седем години. Не бях идвал тук от тогава, но се върнах и си тръгнах със същото чувство“, заяви Бенатия пред френски репортери.

Той уточни, че според него ситуацията е била твърде строга: „Виждам как моят играч докосва топката. Вярно е, че ръката му беше там, но или я отрязваме, или става невъзможно да се избегне.“

Споменът му е от четвъртфиналния сблъсък между Ювентус и Реал (Мадрид) през 2018 г., когато „Старата госпожа“ навакса загубата с 0:3 в Торино и поведе със същия резултат в Мадрид. В последните минути обаче съдията Майкъл Оливър отсъди дузпа за нарушение на Бенатия срещу Лукас Васкес. Кристиано Роналдо я реализира и с нея елиминира Ювентус, а решението предизвика бурни протести на терена и извън него.