Бенфика се наложи над Олимпик (Лион) с 4:3 в щур мач от четвъртия кръг от груповата фаза на Шампионската лига. Португалският тим си реши до голяма степен мача още през първото полувреме. Алан Кардек вкара в 20-ата минута, след като засече с глава центриране на Карлос Мартинс. В 32-та минута Матинс прехвърли цялата защита на Лион и намери Фабио Коентрао, който от около девет метра простреля Уго Льорис за 2:0.

Трето центриране на Мартинс сложи топката на главата на Хави Гарсия, и той направи 3:0 за Бенфика в 43-ата минута. Кошмарът на Лион вече стана пълен в 67-ата минута, когато Коентрао направи 4:0.

Француите успяха да вкарат с едва първия си точен удар в 75-ата минута. Йоан Гюркуф получи пас Бафетимби Гомис и с хубав шут намали на 1:3. Гомис реализира втори гол за Лион десет минути по-късно, но време за обрат нямаше. Все пак Деян Лаврен с глава, който оформи крайното 4:3 в петата минута на добавеното време.

В другия мач от група “В”, Апоел (Тел Авив) и успя да удържи Шалке 04 завършиха 0:0. Това бе първа точка за израелците в Шампионската лига. Лидер в класирането е Лион с 9 точки, следват Шалке със седем и Бенфика с шест./БЛИЦ

БЕНФИКА - ЛИОН 4:3
1:0 Кардек (20), 2:0 Коентрао (32), 3:0 Гарсия (43), 4:0 Коентрао (67), 4:1 Гуркюф (75), 4:2 Гомис (85), 4:3 Ловрен (90+5)

Бенфика: Роберто, Луизао, Хави Гарсия, Салвио, Макси Перейра, Мартинс, Коентрао, Давид Луиз, Пейшото, Савиола (70 - Яра), Кардек (71 - Велтон)

Лион: Льорис, Крис, Диакате (59 - Гомис), Ловрен, Бриан, Пянич (70 - Макун), Бащош, Ревейер, Гоналонс, Пиед (Лаказете), Гуркюф