Бенфика и Порто направиха оспорвано дерби и си вкараха 4 гола за 20 минути при равенството 2:2 в мач от 14 кръг на португалското първенство. Ремито остави “орлите” на върха на класирането с три точки аванс пред “драконите”, които имат мач по-малко.

Порто изненада домакините в осмата минута, когато младежкият национал на Франция Елиаким Мангала се оказа непокрит в наказателното поле и се разписа с глава. Две минути по-късно сръбският халф на Бенфика Неманя Матич изравни резултата с удар от воле.

В 15-ата минута “драконите” отново взеха аванс, когато Джаксон Мартинес се възползва от грешка на вратаря Артур. Две минути след това аржентинското крило Николас Гайтан отново изравни резултата.

През второто полувреме Бенфика имаше възможност да стигне до победата, но вратарят на гостите Елтон отрази удар на Кардосо 10 минути преди края.