Бенфика и Спортинг спечелиха мачовете си от 22-ия кръг на португалското първенство. Бенфика победи като гост Пасош де Ферейра с 2:1 и се доближи на точка от лидера Порто. Лисабонските “лъвове” постигнаха категоричен успех с 5:0 у дома над Витория Гимараиш.

Нападателят на Пасош де Ферейра Мишел Соуза изведе домакините напред в 28-ата минута. През второто полувреме обаче гостите от Бенфика обърнаха резултата в своя полза. Николас Гайтан изравни в 63-ата минута след асистенция на Нелсон Оливейра. Само четири минути по-късно Бруно Сесар направи 2:1 след удар от фаул. Футболистите на Пасош завършиха мача с девет души заради червените картони на Мишел в 77-ата, както и на Рикардо Пинто две минути преди края.

Спортинг (Лисабон) разби с 5:0 Витория Гимараиш. Юношата на Барселона Жефрен реализира два гола, след като дълго време се възстановяваше от контузия. По един добавиха щатният реализатор на лисабонския тим Рики ван Волфсвинкел, Фернандес и Марат Измаилов.

Спортинг – Витория Гимараиш 5:0

Класиране след 22 кръг: 1.ПОРТО 53 точки, 2.Бенфика 52, 3.Брага 52, 4.Спортинг 41, 5.Маритимо 41 и други.