Бенфика победи Порто с 2:0 като гост в дербито на Лисабон от 13-ия кръг на португалското първенство. В герой на мача се превърна Родриго Лима. Бразилецът вкара и двата гола, съответно в 36-ата и в 55-ата минута. Нападателят първо се разписа след един тъч, , който бе хвърлен директно в наказателното поле. Двама от домакините се разминаха, а на метри пред вратата Лима изпревари пазача си и добута топката зад голлинията за 0:1.

Десет минути след почивката вратарят на Порто Фабиано изби коварен удар извън наказателното поле точно на крака на Лима, който отблизо нямаше как да сбърка за 0:2. След успеха Бенфика запази аванса си пред вечния враг на 6 точки на върха в класирането. Лисабонските "орли" имат 34, а Порто е с 38.

Класиране след 13-и кръг: 1.Бенфика 34 точки, 2.Порто 38, 3.Гимараеш 28, 4.Брага 25, 5.Спортинг (Лисабон) 24 и други.