Бенфика победи Селтик с 2:1 в група G на Шампионската лига. По този начин лисабонските “орли” запазиха шансовете си за класиране на 1/8-финалите.

И двата тима са втори и трети с равен актив от по 7 точки, но в последния кръг Бенфика има тежко гостуване на осигурилия си вече първото място Барселона, докато Селтик посреща в Глазгоу отпадналия вече Спартак (Москва). Домакините искаха рано-рано да решат нещата в своя полза и упражниха силен натиск още от самото начало.

В 7-ата минута Ола Джон с удар от 12 метра откри. 20-годишният холандец е бивш съотборник на Николай Михайлов в Твенте. Още ри първата си сериозна атака обаче гостите изравниха. Гръцкият национал Йоргос Самарас се разписа, след като засече с глава центриране от корнер в 32-ата.

47 065 зрители на “Луш” изригнаха с мощен рев по трибуните в 71-ата минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле централният бранител Луизао с глава свали към Езекил Гарай и той от воле разстреля вратаря Фрейзър Фостър за 2:1.

1:0 Ола Джон (7), 1:1 Георгиос Самарас (32), 2:1 Езекиел Гарай (71)