Бенфика победи драматично на свой терен Порто с 3:2 и се класира за финала на турнира за Купата на лигата на Португалия.

Двубоят на “Луж” бе изключително интересен с множество голови положения и пред двете врати, но все пак домакините имаха известен превес в играта. Още в 4-ата минута те поведоха с гол на Макси Перейра за 1:0. Само 4 минути по-късно обаче Лучо Гонсалес стреля, топката се отклони от тялото на Хави Гарсия и влезе във вратата на “орлите” за 1:1. В 17-ата минута “драконите” направиха пълен обрат, след като Елиаким Мангала вкара с глава за 1:2 след центриране от фаул на Жоао Мутиньо. Три минути преди почивката Нолито с глава изравни за 2:2. Победата на "орлите" донесе парагвайският нападател Оскар Кардосо с мощен шут в 77-ата минута за крайното 3:2.

Бенфика е за четвърта поредна година на финал в този турнир, като спечели предните три издания. Противник на “орлите” ще е победителят от сблъсъка между Жил Висенте или Спортинг (Брага), които играят на 22 март (четвъртък).