Бенфика записа един от най-тежките сезони в своята богата история. Лисабонските “орли” загуби от Витория Гимараеш с 1:2 на финала за Купата на Португалия. Така грандът остана с голи ръце в края на футболната кампания. Бенфика откри в 30-ата минута с гол на Николас Гайтан. Съперникът обаче изобщо не се предаде и упортстрото му бе възнаградено в края на мача. В 80-ата минута Судани изравни, а 120 секунди по-късно Рикардо Перейра хвърли в шок и ужас феновете на лисабонци.

Успехът за Гимараеш е с историческо значение, тъй като това е първият успех на клуба в този турнир. Куриозното е, че тимът на Жозе Жезус се провали на финалната права и в трите турнира, в които достигна до спор за трофея. В Лига Зон Сагреш преди това Порто изпревари Бенфика след изненадваща издънка на столичани у дома срещу Ещорил. На финала за Лига Европа Челси би тима с 2:1 с гол в последната минута на Бранислав Иванович.