Привлеченият от Астън Вила белгийски национал Кристиан Бентеке дебютира за Ливърпул и вкара един от головете за успеха с 2:1 при гостуване на третодивизионния Суиндън. Това бе последна контрола за мърсисайдци от лятната им подготовка. Дебют за мърсисайдци направи още и бразилецът Роберто Фирмино, привлечен от Хофенхайм това лято.

Бентеке реализира с воле красиво попадение в 48-ата минута от границата на наказателното поле, давайки преднина за новия си тим. Обика изравни за домакините в 63-ата минута, а в 87-ата минута Шей Оджо, заменил Бентеке, оформи крайното 2:1 в полза на Ливърпул.

Така воденият от Брендън Роджърс тим завърши предсезонната си подготовка с пет победи и едно реми. Другите четири победи бяха срещу сборен отбор на Тайланд (4:0), австралийските Бризбейн Роър (2:0) и Аделаида Юнайтед (2:1), както и финландския ХИК Хелзинки (2:0). Равенството бе срещу сборен тим на Малайзия (1:1).