Ал Таавун и Ал Итихад завършиха 1:1 в дербито от десетия кръг на саудитското първенство под ръководството на бъгарския съдия Георги Кабаков, който даде само два жълти картона в хода на мача.

В главно действащо лице се превърна Карим Бензема, който откри резултата в 22-ата минута след пас на Коронадо, но само четири по-късно си отбеляза автогол.

В петата минута на добавеното време на първата част Муса Бароу нацели напречната греда, след като отправи удар от границата на наказателното поле.

В 63-ата минута домакините отново бяха близо до втори гол, но пак Бароу нямаше късмет и изстрелът му се отби в напречната греда. Четири минути по-късно удар на Бензема бе спасен от Маилсон.

С равенството Ал Таавун събра 23 точки и се намира на втората позиция в таблицата, докато Ал Итихад е на 3-ото място с 20 пункта.