Ал Итихад победи Ал Вехда с 2:1 у дома в мач от 21-вия кръг на футболното първенство на Саудитска Арабия.

В 32-рата минута Ал Итихад вкара чрез Карим Бензема, но попадението на французина не бе зачетено зарари нарушение.

Четири минути по-късно Ал Вехда поведе след гол на Одион Игало, който вкара на празна врата след пас на Крейд Гудуин.

В добавеното време на първата част Монир Ел Каджури спаси дузпа на Карим Бензема, отсъдена за нарушение срещу Абделразак Хамдала.

В 84-ата минута Хамдала изравни резултата от бялата точка при втора дузпа за Ал Итихад.

Домакините останаха с човек по-малко в първата минута от добавеното време, след като Саад Ал Муса получи директен червен картон.

Ал Итихад стигна до победен гол в петата добавена минута, когато Бензема асистира за Хамдала, а той вкара втория си гол в мача (2:1).

По-рано днес Ал Хилал победи Ал Итифак с 2:0 като гост. Отборът на треньора Жорже Жезуш постигна 14 последователни победи в лигата, подобрявайки предишния рекорд на Ал Насър от 13 от ноември 2013-а до февруари 2014 година.

Ал Хилал е на върха в класирането с 59 точки, на 7 пред втория Ал Насър. Ал Итихад е пети с 37 точки.