Ал Хилал срази Ал Итихад с 3:1 като гост и го елиминира на 1/4-финалите за Купата на арабските шампиони, очаквайки победителя от саудитския Ал Шабаб и Ал Уада от ОАЕ в спор за място на финала.

Новото попълнение на Ал Хилал Сергей Милинкович-Савич даде аванс на своя тим още в 14-ата минута след асистенция на Рубен Невеш. До края на първото полувреме Салем Ал Давсари удвои аванса на Ал Хилал след точно изпълнена дузпа.

Ромариньо върна едно попадение за Ал Итихад в 56-ата минута след асистенция на Игор Коронадо. Друго от новите попълнения на Ал Хилал – Малком, направи резултат 3:1 в 70-ата минута. Голямата звезда на Ал Итихад Карим Бензема можеше да върне интригата в мача в 79-ата минута, но пропусна дузпа.