Ал Ахли победи Ал Итихад като гост с 1:0 в дербито от 9-ия кръг на първенството в Саудитска Арабия.

Единственото попадение в мача падна в 31-ата минута, когато Фирас Ал Биракан намери Франк Кесие, а той вкара за 1:0.

След почивката домакините продължиха да търсят гола упорито и това се случи в 71-ата минута, когато Карим Бензема прати топката във вратата, пазена от Едуар Менди, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR попадението бе отменено.

До края играчите на Ал Итихад демонстрираха абсолютно незнание пред съперниковата врата и дори контраатаките на отбора на Ал Ахли бяха в пъти по-опасни и можеха да доведат до втори гол във вратата на Менди.

Все пак в продължението, което стигна цели 12 минути, Карим Бензема отново се разписа, като отново попадението бе отменено. Бившата звезда на Реал Мадрид бе дълбоко зад последния в отбраната на Ал Ахли.

Ал Ахли събра 19 точки и се изкачи на 5-ото място във временното класиране, където Ал Итихад е 4-и със същия точков актив.