Димитър Бербатов е много близо от възможността да вдигне нов трофей с екипа на Манчестър Юнайтед. В първата си среща от супертурнира "Ауди Къп" "червените дяволи" победиха с 2:1 Бока Хуниорс и се класираха на финала.

За трофея Митко и компания ще се изправят срещу Байерн (Мюнхен) или Милан, които играят от 21:45 часа тази вечер.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Сър Алекс остави Бербо на пейката в срещата с Бока Хуниорс, а в атака заложи на Федерико Македа и Уейн Рууни. Отличен дебют за "червените дяволи" тази вечер направи Антонио Валенсия, който игра до 68-ата минута като успя да вкара гол във вратата на аржентинския гранд, в който личаха имената на Мартин Палермо, Хуан Роман Рикелме, както и на опитния вратар Роберто Абондансиери.http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/52/fullj.30e01b31a2c4b173b2b246ec2e0a96ea/30e01b31a2c4b173b2b246ec2e0a96ea-getty-fbl-ger-boca_juniors-manchester.jpg

Играната пред 50 000 зрители среща започна отлично за Юнайтед. В 22-ата минута Андерсон (вляво) даде преднина на тима си. Дългокосият халф изпълни отлично пряк свободен удар отляво извън наказателното поле, при който Абондансиери не реагира и бе принуден да вади топката от мрежата си. Три минути преди края на първото полувреме новото попълнение на "червените дяволи" Антонио Валенсия (на долната снимка) покачи на 2:0. Бившият играч на Уигън излъга двама бранители на Бока и от малък ъгъл стреля силно, Абондансиери не успя добре да отбие топката и тя се дотъркаля зад голлинията.

В 55-ата минута Инсуа намали резултата - 1:2. Играчът на Бока бе изпуснат от Джон О`Шей и от непосредствена близост засече точно подаване отдясно, пращайки топката във вратата на Манчестър Юнайтед.http://cache.daylife.com/imageserve/009Afu77WN3iU/610x.jpg

В 68-ата минута Сър Алекс пусна Димитър Бербатов в игра. Митко замени Федерико Македа, но до края на мача така и не му се откри възможност да се разпише в трета поредна контрола на Юнайтед.

В 70-ата минута юношата на "червените дяволи" Крейг Каткарт за малко да си отбележи автогол. Младокът опита да изчисти с глава центрираната отдясно топка, но я насочи право в напречната греда, вместо да я прати в аут. След това тя попадна в Мартин Палермо, но той не успя да изравни. До края Митко и компания запазиха крехката си преднина и се класираха на финала на "Ауди Къп", който е утре от 21:30 часа на "Алианц Арена". /БЛИЦ

БОКА ХУНИОРС - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1:2
0:1 Андерсон (22), 0:2 Антонио Валенсия (42), 1:2 Инсуа (55)

Съставът на Манчестър Юнайтед: Томас Кушчак, Фабио Да Силва (77-Патрис Евра), Уес Браун (36-Рио Фърдинанд), Джон O`Шей, Антонио Валенсия (68-Нани), Майкъл Карик, Крейг Каткарт, Андерсон (77-Пол Скоулс), Парк Джи Сунг (68-Райън Гигс), Фередико Македа (68-Димитър Бербатов), Уейн Рууни