Мениджърът на Фулъм Мартин Йол информира, че Димитър Бербатов е с контузия в реброто, след което на Острова дадоха лоша прогноза - българският нападател ще е извън терените за около месец. Митко получи травмата при зрелищното равенство 3:3 с Рединг от 9-ия кръг на Висшата лига. След двубоя Йол съобщи, че вероятно става дума за пукнато ребро. Ако това се потвърди, спецът няма да може да използва Бербатов за предстоящите мачове в следващия месец. Сред тях са гостуванията на Арсенал на 10 ноември, както и на Челси на 28-и.

В двубоя с Рединг Бербатов се разписа в много важен момент за отбора си, при резултат 2:2 в 88-ата минута, даде преднина на "котиджърс", но тимът му не успя да удържи победата. Освен това, също така стана ясно, че българинът е играл на инжекции през второто полувреме.

Мартин Йол заяви след двубоя, че Митко е наранил реброто си още преди почивката.

"Помолихме го да играе и през второто полувреме. Беше му бита инжекция, за да продължи", заяви Мартин Йол.