Отборът на света, в който бе и Димитър Бербатов, победи тима на Англия в най-големия благотворителен мач в подкрепата на деца за доброто им бъдеще „Soccer Aid for UNICEF“.

На „Лондон Стейдиъм“ двата състава завършиха наравно 2:2 в редовното време и така се стигна до изпълнение на дузпи. Там тимът на Арсен Венгер, Роби Кийн и Идрис Елба, в който с №9 бе Бербатов, показа по-здрави нерви и спечели с  3:0.

В мача, освен футболни личности, участие взеха и редица други звезди от шоубизнеса. Тимът на света поведе от дузпа чрез Tik Tok звездата Ноа Бек. Марк Райт обаче изравни преди почивката. През второто полувреме, преди което Роби Уилямс пя за зрителите по трибуните, паднаха нови два гола. Том Гренан даде аванс на Англия, но Кем Сетинай изравни. При дузпите точни бяха Ноа Бек, Мартин Компстън и Кем Сетинай.

В двата отбора личаха имената на Гари Невил, Теди Шерингам, Патрис Евра, Кафу, Андрий Шевченко, Петер Чех, Андреа Пирло и други. Начело на сборния тим на Англия бяха Хари Реднап, Дейвид Сиймън, Ема Хейс и Вики Макклур.