Димитър Бербатов и Манчестър Юнайтед се класираха за четвъртфиналите на Шампионската лига. “Червените дяволи” победиха Милан с 4:0. Уейн Рууни вкара първите два гола, а последните два бяха дело на Джи Сунг Парк и Дарън Флетчър. Българинът влезе в игра в 65-ата минута на мястото на Рууни.

За Милан през второто полувреме в игра се появи Дейвид Бекъм, който бе посрещнат с овации на “Олд Трафорд”. Феновете издигнаха плакати “Добре дошъл, Бекс”. В същото време те изразиха бурни простести срещу собствениците от фамилия Глейзър, които изгледаха срещата от ложите.

Двубоят започна с отлична възможност за Рууни, който получи от Валенсия на границата на наказателното поле, стреля с левия крак, но кълбото премина много близо до вратата на Абиати. В 8-ата минута Пирло центрира, Роналдиньо засече и стреля опасно, но на сантиметри от лявата греда на Ван дер Сар. Малко след това Тиаго Силва хвърли страхотен пас зад отбраната на Юнайтед за Хунтелаар, но холандецът не съумя да си спре добре топката.

Във фаталната 13-ата минута „червените дяволи” откриха резултата. Невил центрира, Рууни изпревари Тиаго Силва и с глава прати топката в десния ъгъл на безпомощния Абиати – 1:0. Това е третият му гол в мачовете в Милан с глава, след двата в първия мач (3:2).

В края на полувремето Дарън Флетчър пропусна да удвои, като стреля силно от около 30 метра, но топката мина покрай дясната греда.

Втората част започна с нов гол за „червените дяволи”. В 46-ата минута Нани проби по левия фланг, подаде към Рууни, който технично покачи на 2:0. В 59-ата минута Манчестър Юнайтед направи резултата класически. Скоулс пусна зад гърба на италианската отбрана, Парк стреля по земя с десния крак и прати кълбото в долния десен ъгъл на Абиати за 3:0.

При този резултат „червените дяволи” се прибраха в половината си и това даде шанс на Милан да организира някои опасни атаки. Фламини и Бекъм пропуснаха.

В 87-ата минута англичаните направиха разгрома за Милан пълен, след като Рафаел центрира отдясно, а Дарън Флетчър изскочи зад гърба на италианската отбрана и с глава покачи на 4:0.

Така Манчестър победи Милан с 4:0 и с общ резултат 7:2 чака името на съперника си на четвъртфиналите./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Милан 4:0
(3:2 в първия мач)
1:0 Рууни (13), 2:0 Рууни (46), 3:0 Джи Сунг Парк (59), 4:0 Дарън Флетчър (88)

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/662.gifМанчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 2.Гари Невил (65 - Рафаел), 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 17.Нани, 24.Дарън Флетчър, 18.Пол Скоулс (73 - Гибсън), 25.Антонио Валенсия, 13.Джи Сунг Парк, 10.Уейн Рууни (65 - Бербатов)
Резерви:  29.Томас Кушчак, 9.Димитър Бербатов, 21.Рафаел да Силва, 23.Джони Евънс, 26.Обертан, 28.Дарън Гибсън, 32.Диуф

http://imagecache.soccerway.com/new/teams/150x150/1240.gifМилан: 12.Кристиан Абиати, 25.Даниеле Бонера (46 - 10.Зеедорф), 18.Марек Янкуловски, 33.Тиаго Силва, 16.Матийо Фламини, 21.Андреа Пирло, 20.Игнацио Абате (64 - Бекъм), 23.Масимо Амброзини, 80.Роналдиньо, 22.Марко Бориело (68 - Индзаги), 11.Клаас Ян Хунтелаар
Резерви: 1.Дида, 32.Дейвид Бекъм, 8.Дженаро Гатузо, 9.Филипо Индзаги, 10.Кларънс Зеедорф, 15.Джанлука Дзамброта, 19.Фавали