Манчестър Юнайтед направи домакинско равенство 1:1 с Валенсия и завърши на първо място в Група “С” на Шампионската лига. По този начин “червените дяволи” избегнаха сблъсък с Реал (Мадрид) и Барселона на 1/8-финалите на турнира.

Българският нападател на Юнайтед Димитър Бербатов започна като титуляр и остана на терена до края на мача. Той се отличи с няколко пропуска, но и с добри подавания. Негов гол през второто полувреме бе отменен заради засада.

Пабло Ернандес изненадващо даде аванс на Валенсия след половин час игра. При такъв резултат “прилепите” щяха да завършат на първа позиция в групата. Този гол попречи на Юнайтед да стане първият клуб, завършил груповата фаза на Шампионската лига без допуснато попадение.

След това удар на Уейн Рууни се отби в гредата, а Нани не успя да се разпише при добавката. В 62-ата минута Андерсон изравни. Бразилецът бе точен при добавката на удар на Парк Джи Сунг, който бе париран от Висенте Гуайта. Третият страж на Валенсия се представи на високо ниво и спаси доста опасни удари към вратата си./БЛИЦ

Манчестър Юнайтед – Валенсия 1:1
0:1 Пабло Ернандес (32), 1:1 Андерсон (62)

united.gifМанчестър Юнайтед: 40.Бен Еймъс, 21.Рафаел да Силва, 5.Рио Фърдинанд (50-12.Крис Смолинг), 15.Неманя Видич, 20.Фабио да Силва, 17.Нани (81-11.Райън Гигс), 8.Андерсон (90-24.Дарън Флетчър), 16.Майкъл Карик, 13.Парк Джи Сунг, 9.Димитър Бербатов, 10.Уейн Рууни

valencia.gifВаленсия: 13.Висенте Гуайта, 23.Мигел, 15.Анхел Деалберт, 20.Рикардо Коща, 22.Жереми Матийо, 19.Пабло Ернандес (81-12.Софиан Фегули), 6.Давид Албелда, 21.Евер Банега, 28.Жорди Алба (68-10.Хуан Мата), 8.Алехандро Домингес(54-26.Иско), 11.Ариц Адурис