Българският нападател Димитър Бербатов игра за Манчестър Юнайтед при победата с 4:1 над сборен тим от ирландската лига. Двата отбора изиграха мача в Белфаст на стадион “Уиндзор Парк” в чест на легендарния вратар Хари Грег, който има 247 мача за “червените дяволи” в периода 1957 – 1966 година.

Хари Грег бе наречен „Героят от Мюнхен“, тъй като успява да изтегли част от своите съотборници от горящия самолет по време на Мюнхенската трагедия на 6 август 1958 година – включително Боби Чарлтън, Джаки Бленчфлауър и Денис Вайълет. Той успява да помогне още на Вера Лукич, бременната съпруга на югославски дипломат, както на дъщеря й Весна, както и тежко ранения мениджър на Юнайтед сър Мат Бъзби.

Бербо бе титуляр в мача в чест на Хари Грег и остана на терена до 72-ата минута, когато бе заменен от Пол Скоулс. Головете за успеха на Юнайтед вкараха Патрис Евра (20), Ашли Йънг (58, 87) и Уейн Рууни (64-дузпа). От състава на “червените дяволи” в игра не се появи единствено мексиканския национал Хавиер Ернандес – Чичарито.

Съставът на Манчестър Юнайтед: Линдегаард (61 - Амос), Джоунс, Фърдинанд (46 - Йънг), Еванс, Евра (46 - Живерин), Валенсия (72 - Форназие), Парк, Клевърли, Нани (72 - Гигс), Оуен (61 - Рууни), Бербатов (72 - Скоулс).