Димитър Бербатов се представи блестящо в четвъртата контрола на Манчестър Юнайтед от азиатското турне, реализирайки гол и отчитайки се с три асистенции при убедителната победа с 8:2 над Хангджоу Грийнтаун. Контролата бе последна за "червените дяволи" от азиатското турне.

Митко започна титуляр в схемата на Сър Алекс Фъргюсън и престоя на терена до 70-ата минута, когато отстъпи мястото си на Дарън Гибсън.

http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/60/fullj.7abf51d7299ef0561f5d4830fb49daac/7abf51d7299ef0561f5d4830fb49daac-getty-fbl-eng-pr-manutd-asia-chn.jpgТитуляр за Хангджоу Грийнтаун започна и бившият футболист на ЦСКА Йордан Върбанов, но той и съотборниците му така и не успяха да опазят Бербо и компания. Бранителят игра през всичките 90 минути за тима си.

Днес Митко се разписа във втори пореден мач на "червените дяволи". Както е известно, преди дни той донесе победата с 3:2 над ФК Сеул.

Още от началото "червените дяволи" обсадиха вратата на домакините, но с пропуски се отчетоха Оуен, Бербо, Нани и Скоулс.

В 24-ата минута головата сметка на Юнайтед бе открита. Новото попълнение Майкъл Оуен вкара в трети пореден мач. Атаката започна през Бербо, който подаде топката на Нани, а той моментално центрира в наказателното поле на домакините, където оставеният непокрит Оуен реализира - 0:1.

В 31-ата минута Митко покачи на 2:0 за "червените дяволи". Нани видя, че Бербо е сам вдясно от вратата на Хангджоу Грийнтаун, центрира към него, а българинът реализира от малък ъгъл, засичайки топката от воле. Две минути след това Манчестър Юнайтед вече водеше с класическото 3:0. Бербо пусна с пета към Зоран Тошич, който също успя да се разпише във вратата на китайците.http://d.yimg.com/a/p/sp/getty/4e/fullj.f3ab7f7db413ff75a3cee1e96d6f467e/f3ab7f7db413ff75a3cee1e96d6f467e-getty-fbl-eng-pr-manutd-asia-chn.jpg

И за попадението на Оуен за 4:0 отново Митко бе с основна заслуга. В 40-ата минута българинът подаде елегантно към седмицата в състава на Юнайтед, въпреки че бе с гръб към него. От границата на наказателното поле Митко прехвърли бранител на домакините, топката попадна в Оуен, който реализира второто си попадение в мача. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка.

В 50-ата минута Бербо демонстрира за пореден път отличната си техника, след като направи ефектно двойно подаване с Нани, извеждайки португалеца на стрелкова позиция и той вкара за 5:0. В 63-ата минута Райън Гигс направи 6:0 с точно изпълнение от границата на наказателното поле. Появилият се малко преди това уелсец получи топката от Парк Джи Сунг и също успя да се разпише във вратата на Хангджоу Грийнтаун.

В 70-ата минута Бербо отстъпи мястото си на Дарън Гибсън. В 71-ата минута Райън Гигс вкара второто си попадение в мача, реализирайки за 7:0. В 78-ата минута футболистите на Хангджоу Грийнтаун стигнаха до попадение във вратата на Юнайтед. Появилият се като резерва Бен Фостър позволи на Хонгоу да го накаже с глава след центриране от корнер. В 88-ата минута Райън Гигс оформи своя хеттрик, разписвайки се за 8:1 в мрежата на китайците.http://cache.daylife.com/imageserve/012i5IiftAaUK/610x.jpg

В продължението на мача Бен Фостър допусна втори гол в мрежата си за крайното 8:2 за Манчестър Юнайтед. Резервният страж на "червените дяволи" не реагира при топовен изстрел на Еривалдо от границата на наказателното поле.

Победата бе четвърта от четири мача за Юнайтед в Азия. По-рано Митко и компания надделяха с 3:2 и 2:0 над сборния отбор Малайзия XI, както и измъкнаха 3:2 от южнокорейския ФК Сеул.

"Червените дяволи" продължават лятната си подготовка в Европа като ще вземат участие в приятелския турнир "Ауди Къп", който ще се проведе на "Алианц Арена" в Мюнхен. В сряда от 19:30 часа Манчестър Юнайтед ще мери сили с Бока Хуниорс като срещата ще бъде предавана директно по btv. В другата среща един срещу друг се изправят Байерн и Милан. В четвъртък пък загубилите в първите срещи ще играят за третото място от 19:30 часа, а финалът между победителите от първия кръг е от 21:30 часа. /БЛИЦ

ХАНГДЖОУ ГРИЙНТАУН - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:8
0:1 Майкъл Оуен (24), 0:2 Димитър Бербатов (31), 0:3 Зоран Тошич (33), 0:4 Майкъл Оуен (40), 0:5 Нани (50), 0:6 Райън Гигс (63), 0:7 Райън Гигс (71), 1:7 Хонгоу (78), 1:8 Райън Гигс (88), 2:8 Еривалдо (90+2)

Съставът на Манчестър Юнайтед: Едвин Ван дер Сар (45-Бен Фостър), Фабио Да Силва, Рио Фърдинанд (59-Уест Браун), Джони Еванс, Патрис Евра, Пол Скоулс (59-Андерсон), Дарън Флетчър (59-Райън Гигс), Нани, Зоран Тошич (59-Парк Джи Сунг), Димитър Бербатов (70-Дарън Гибсън), Майкъл Оуен (45-Уейн Рууни)