Димитър Бербатов ще се изправи срещу Байерн с екипа на Манчестър Юнайтед в четвъртфинална битка от Шампионската лига. Първата среща е тази вечер от 21:45 часа в Германия.

Митко има 8 мача и 3 гола срещу баварците в периода, в който играеше за Байер (Леверкузен). Балансът е повече от отрицателен – само 1 победа, 1 равенство и 6 загуби. Въпросният успех е изкован обаче с помощта на Бербо, който вкарва две попадения във вратата на Байерн. На 28 август 2004 година “аспирините” вгорчават живота на прочутия си съперник, отупвайки го с 4:1. Българският нападател е точен в 20-ата и в 59-ата минута, а на другия ден е обявен за футболист №1 на кръга в Бундеслигата.

На 13 август следващата година Байер (Леверкузен) губи у дома с 2:5 от Байерн. Бербо е точен от дузпа, а освен това асистира и за другото попадение на своя отбор.