Димитър Бербатов и Карлос Тевес ще определят днес голмайстора на Висшата лига през този сезон. Двамата имат по 20 попадения, а от 18:00 часа са мачовете от последния 38 кръг. Шампионът Манчестър Юнайтед посреща Блекпул, а Манчестър Сити гостува на Болтън. И в двата двубоя има интрига. Блекпул се бори да не изпадне, а Манчестър Сити ще гони задължителен успех, за да запази третото място, което дава право на участие в групите на Шампионската лига.

Медиите в Англия от няколко дни правят сравнения между Бербатов и Тевес – двамата голмайстори в първенството. Митко изпреварва съперника си по няколко показателя. Звездата на Юнайтед е по-ефективен от Тевес. Бербо бележи гол средно на 106 минути, докато аржентинецът реализира средно на 121 минути. Освен това българинът няма попадение от дузпа, а нападателят на Манчестър Сити е отбелязал пет пъти от бялата точка. Бербатов е вкарал 7 победни гола за Манчестър Юнайтед, с което изпреварва всички останали футболисти във Висшата лига.

Проверка на БЛИЦ показа, че Митко е наказал 11 съперника – Ливърпул, Евертън, Уест Хям, Нюкасъл, Блекбърн, Блекпул, Бирмингам (2 пъти), Съндърланд, Фулъм и Болтън.

Тевес е реализирал срещу 12 съперника - Ливърпул, Челси, Блекпул, Нюкасъл (2 пъти), Уигън, Болтън, Фулъм, Уест Бромич, Бирмингам, Уулвърхямптън, Сток Сити, Съндърланд