Легендата на Манчестър Юнайтед Пол Скоулс сложи край на знаменитата си кариера след 17 години, в които игра единствено за "червените дяволи". На препълнения "Олд Трафорд" ветеранът изигра своя бенефис, а сред участниците в шоутото имаше и двама българи. Димитър Бербатов започна сред титулярите на Юнайтед и игра до почивката, когато бе сменен от Дани Уелбек. В състава на съперника на "червените дяволи" - американския Ню Йорк Космос, също имаше наш сънародник. Юношата на Етър Стефан Димитров стъпи на един от най-митичните стадиони в света и дори можеше да се разпише, но през второто полувреме негов удар мина над гредата. Димитров попадна сред избраниците на Ерик Кантона - директор по футболните въпроси на Ню Йорк Космос, а в сайта на американския тим пише, че българинът е най-опитният в състава до 23 години и има много голове.

Манчестър Юнайтед спечели двубоя с 6:0, като резултата откри самия Скоулс с добре познатия си бомбен шут извън наказателното поле. Освен героя на вечерта, във вратата на американския тим се разписаха Уейн Рууни, Андерсон и Уелбек, а последните две попадения бяха дело на Маме Бирам Диуф.

Прощалният мач на 36-годишния Скоулс беше уважен от Краля на футбола Пеле и бившата звезда на Юнайтед Ерик Кантона, които са в ръководството на Ню Йорк Космос. Двамата получиха топло посрещане от зрителите в началото на вечерта, когато излязоха, за да поздравят Скоулс. Единствените освирквания бяха по адрес на Патрик Виейра. Французинът - бивш дългогодишен капитан на Арсенал, беше едно от известните имена, които подсилиха Ню Йорк специално за двубоя. Ники Бът и Гари Невил също играха за американците.

Бившият английски национал беше насърчаван от публиката да опитва изстрели от далечно разстояние и още в 8-ата минута разстреля Брад Фридъл. Стражът на Тотнъм се опита да избие топката, но тя се заби в горния десен ъгъл на вратата. Скоулс можеше да вкара и втори гол, но остави на Рууни да бие дузпата за 2:0 в 28-ата минута, отсъдена за нарушение срещу Ашли Йънг. Скоулс игра до 75-ата минута и при смяната му целия стадион го изпрати на крака. Останалите попадения паднаха след почивката, като по веднъж точни бяха Андерсон и Уелбек, а последните два гола заби Диуф.

Въпреки предстоящия само след два дни сблъсък с Манчестър Сити, сър Алекс Фъргюсън заложи на основния си състав. В атака Бербатов си партнираше с Рууни, а Скоулс връзваше играта заедно с друга икона на Юнайтед - Райън Гигс.

Халфът дебютира за "червените дяволи" през 1994 година и изигра общо 676 мача, в които вкара 150 гола. Той успя да спечели 10 титли на Англия и два пъти триумфира в Шампионската лига.

Съставът на Манчестър Юнайтед: Де Хеа (46 - Линдегаард), Рафаел (46 - Еванс), Евра (46 - Фабио), Фърдинанд (46 - Смолинг), Видич (46 - Джоунс), Нани (62 - Клевърли), Скоулс (74 - Погба), Гигс (46 - Андерсон), Йънг (46 - Диуф), Бербатов (46 - Уелбек), Рууни (62 - Македа)