Българският нападател Димитър Бербатов вкара първия си гол това лято с екипа на Манчестър Юнайтед, който тази нощ разгроми сборен отбор на звездите на Мейджър Лийг Сокър (МЛС) с 4:0 в контрола от турнето в САЩ. При предишните проверки на “червените дяволи” Бербо направи няколко непростими пропуска, но сега се разписа за 3:0 срещу тима на МЛС и дори бе част от комбинацията при първото попадение на Юнайтед, дело на Андерсон. Другите два гола за успеха на “червените дяволи” пред 26 000 зрители на “Ред Бул Арена” в Ню Йорк вкараха кореецът Парк Джи Сун и Дани Уелбек. В сборния отбор на МЛС участие взеха бившият френски национал Тиери Анри и Дейвид Бекъм, който тръгна за големия футбол именно от Манчестър Юнайтед.

Бербатов започна в титулярния състав на сър Алекс Фъргюсън, а в предни позиции му партнираше Уейн Рууни. В самото начало обаче сборният тим бе по-активен, като в 7-ата минута Дейвид Бекъм бе близо до откриване на резултата, но стреля на сантиметри покрай вратата. В средата на първата част пък след удар на Бекъм вратарят на Юнайтед Андерс Линдегард изби с вещина в корнер. Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато след комбинация между Бербатов и Рууни топката достигна до Андерсон, който сам срещу вратаря вкара за 1:0 в полза на Юнайтед. В 38-ата минута Мондрагон спаси силен шут на Рууни, но нямаше какво да направи срещу великолепното изпълнение на Парк в самия край на полувремето. Кореецът влезе в наказателното поле, финтира защитник и забоде топката под гредата, изтръгвайки искрените аплодисменти на публиката - 2:0 за "червените дяволи".

След почивката в 53-ата минута Бербатов получи пас от Рууни зад гърба на защитата и технично прехвърли Мондрагон, но топката срещна гредата. При добавката българинът с мощен изстрел от един-два метра едва не скъса мрежата - 3:0 за Юнайтед. Малко след попадението си в 61-ата минута Бербо отстъпи мястото си на Майкъл Оуен. Последния гол срещу сборния отбор на МЛС заби Дани Уелбек. Младокът пробва изстрел извън наказателното поле, а след рикошет в крака на защитник топката промени траекторията си и влетя във вратата за крайното 4:0 в полза на английския шампион.

До края на турнето на Юнайтед остава само един мач. В събота Бербо и компания играят срещу европейския клубен шампион Барселона.

Сборен отбор на МЛС – Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Андерсон (20), 0:2 Парк (45), 0:3 Бербатов (53), 0:4 Уелбек (68)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Линдегард (46 - Амос), Джоунс, Фърдинанд (61 - Смолинг), Видич (73 - Диуф), Евра, Парк (61 - Нани), Карик (61 - Клевърли), Андерсон (73 - Фабио), Йънг (61 - Уелбек), Руни (61 - Македа), Бербатов (61 - Оуен)