Съперникът на ЦСКА в Лига Европа Бешикташ победи с 2:1 като гост един от големите си градски съперници Галатасарай. “Орлите” гостуват на “червените” в предпоследен мач от Лига Европа на 2 декември (четвъртък) от 20,00 часа на Националния стадион “Васил Левски”.

Още в 8-ата минута Бешикташ получи право да изпълни дузпа за нарушение на Али Туран срещу Филип Холошко. Зад топката застана Гути, който направи 1:0. Второто попадение падна в 79-ата минута. Гути центрира към Мерт Нобре, който с глава удвои. В последната минута Хари Кюъл намали на 1:2. С победата си Бешикташ се изкачи на пета позиция с 24 точки, а Галатасарай продължава да се намира в тежка криза и е едва десети със 17 точки./БЛИЦ