Бешикташ победи Трабзонспор с 3:2 и спечели Купата на Турция.

Гол на Пол Онуачу в 13-ата минута даде аванс на Трабзонспор, но Бешикташ изравни от дузпа в края на първото полувреме.

"Черните орли" направиха и пълен обрат в 54-тата минута. Джаксън Мулека елегантно копна топката към Салих Учан, който с глава я насочи във вратата за 2:1.

В заключителните минути дойде кулминацията на вечерта. Трабзонспор изравни в 89-ата с попадение на Никола Пепе, а пет по-късно Бешикташ успя да вкара трети гол, който се оказа и победен. Негов автор бе Али Мусрати.

Така Бешикташ спечели Купата на Турция за 11-и път в историята си и за първи от 2021 г. насам. Отборът е втори по брой трофеи в турнира след Галатасарай, който има 18. Трабзонспор остава на 3-ото място с 9 отличия и 7 загубени финала.