Съперникът на ЦСКА в Лига Европа - Бешикташ, показа отново, че е в изключително силна форма и разгроми с 4:0 Анкарагюджю в среща от четвъртия кръг на турския шампионат. В състава на гранда от Истанбул не бе португалското крило Рикардо Куарешма, а два гола за “орлите” вкара добре познатия на ЦСКА бразилец Бобо (29-а и 67-а). Другите две попадения бяха дело на Ибрахим Тораман (61) и Мерт Нобре (75).

Тимът воден от Бернд Шустер се изкачи на трето място в класирането на месното първенство, като има актив от 9 точки от 4 мача и изостава на 3 точки от лидера Бурсаспор на Димитър Иванков.

Бешикташ посреща ЦСКА на 16 септември (четвъртък) от 22:05 часа в първата си среща от Група L на Лига Европа.

Съставът на Бешикташ: Гьонен, Ферари, Тороман, Кьойбаси, Ернст, Гути, Даг, Юсал (71 - Мехмет Аурелио), Нихат Кахвечъ (58 - Родриго Табата), Бобо (75 - Холошко), Мерт Нобре