Бешикташ спечели с 4:2 при визитата си на Фенербахче в голямото истанбулско дерби от 27-ия кръг на турската Суперлига и отказа съперника от мераците му за титлата. Интересното е, че Бешикташ спечели в момент, в който бе с човек по-малко на терена.

Гостите триумфираха на "Шюкрю Сарачоолу", след като изоставаха в резултата. В 38-ата минута Енер Валенсия откри от дузпа, а в началото на второто полувреме "канарчетата" получиха втори 11-метров наказателен удар, при който Уелитон от гостите беше изгонен. Ударът на еквадорския голмайстор Енер Валенсия обаче срещна гредата.

В 58-ата минута противно на логиката Дженк Тосун изравни, а четири по-късно направи пълен обрат. В 75-ата минута Нейтън Редмънд, който асистира за първите два гола, вкара трето попадение за гостите. В началото на добавеното време на мача Венсан Абубакар бе точен за 1:4, а крайният резултат оформи Ирфан Джан Кахведжъ (90+5) в последните секунди след асистенция на Миха Зайц.