Бешикташ затвърди второто си място в групата на ЦСКА в Лига Европа след нова победа срещу Рапид (Виена). След 2:1 в първия мач, турците спечелиха у дома с 2:0. Головете вкараха Рикардо Куарешма и Фабиан Ернст в 45-ата минута.

Куарешма на три пъти отправи опасни удари в първите 20 минути. В 32-ата минута португалецът овладя една лошо изчистена топка и с мощен удар я заби под напречната греда за 1:0.

След гола гостите на два пъти бяха много близо до изравняване, но Гьонен се намеси решително и опази вратата си. Точно преди почивката Ернст засече центриране с глава вкара втори гол за Бешикташ.

През втората част темпото на игра спадна. В 76-ата минута Саурер изпусна най-опасното положение за Рапид, засичайки от близо едно ниско центриране, но отново вратарят на Бешикташ показа страхотен рефлекс.

Бешикташ завърши на второ място в класирането с актив от 13 точки, а Рапид остана на 3-и с 3 спечелени точки при победата над ЦСКА с 2:0 в София./БЛИЦ