Турският гранд Бешикташ не успя да постигне победа на старта на сезона в Турция. След като ден по-рано Фенербахче и Трабзонспор загубиха точки, същото се случи и с "черните орли". Бешикташ направи 1:1 с Истанбул ББ, воден от новия си старши треньор Карлос Карвахал. Домакините откриха с попадение на Джихан Хасполати в 59-ата минута. Заслуга за гола имаше и бившият футболист на Литекс Том, който центрира към голмайстора. Изравнителното попадение падна в 83-ата минута и бе дело на Уго Алмейда. От новите попълнения в състава на Бешикташ титуляр бе само Озякуп. Жулиен Ескюде остана на резервната скамейка, а Алън Макгрегър дори не беше в групата за двубоя. За Истанбул ББ не игра звездата Дока Мадурейра, който също беше привлечен от Литекс./БЛИЦ