Бешикташ победи Апоел Беер Шева с 3:1 като гост в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа.

Гостите поведоха в 42-ата минута с помощта на късмета. Рикардо Куаресма засече центриране отдясно, топката се отклони от защитника на домакините Уилиям и спря зад голлинията – 0:1. Още в ответната атака обаче Барда изравни, възползвайки се от лошо отбита топка и с шут от 15-ина метра – 1:1.

След час игра турският гранд отново поведе. Тошич центрира отляво в пеналта на Апоел, Тосун овладя топката и с премерен изстрел я прати до гредата – 1:2. В 4-ата минута на добавеното време гостите нанесоха своя удар. Атуба Хътчисън фиксира крайното 1:3.
С този успех Бешикташ си осигури комфортен аванс преди реванша на своя земя в Истанбул.