Бетис победи на свой терен Еспаньол с минималното 1:0 в среща от четвъртия кръг на испанската Примера дивисион и се изкачи на трето място във временното класиране.

Двубоят на „Естадио Бенито” започна с домакински натиск и в 19-ата минута Бенат асистира на Паулао, който бе точен за 1:0. До края на полувремето нови попадения не паднаха.

След почивката в 67-ата минута гостите от Барселона останаха с човек по-малко на терена, след като Мубарак получи втори жълт и съответно червен картон. В числено намален състав „папагалчетата” опитаха всичко по силите си да стигнат до изравнителен гол, но не успяха.

Със спечелените три точки Бетис събра актив от 9 пункта и вече е на трета позиция във временното класиране. Еспаньол има само точка и остана на предпоследното 19-о място.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 5 КРЪГ
22.09.12
17:00 ч.
Сарагоса – Осасуна 3:1
1:0 Елдер Пощига (4), 1:1 Емилиано Арментерос (30), 2:1 Давид Тимор (44-автогол), 3:1 Антонио Апоньо (71-дузпа)
22.09.12
19:00 ч.
Селта – Хетафе 2:1
1:0 Аугусто Фернандес (57), 1:1 Абделазиз Барада (59), 2:1 Чу Йон Парк (68)
Атлетико (Мадрид) – Валядолид (ТВ +)
Баланс: 82 мача, 45 победи за Атлетико (Мадрид), 17 равенства, 20 победи за Валядолид
23.09.12
20:50 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага (ТВ +)
Баланс: 62 мача, 29 победи за Атлетик (Билбао), 16 равенства, 17 победи за Малага
23.09.12
22:30 ч.
Райо Валекано – Реал (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 26 мача, 4 победи за Райо Валекано, 3 равенства, 19 победи за Реал (Мадрид)
24.09.12
22:30 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Севиля (Филм +)
Баланс: 88 мача, 36 победи за Депортиво (Ла Коруня), 20 равенства, 32 победи за Севиля

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК