Бетис надви у дома Райо Валекано с 1:0 в мач от четвъртия кръг на испанската Ла Лига.

В 47-ата минута късметът покри гостите от Мадрид. Иско овладя в наказателното поле и стреля от чиста позиция. Ударът му обаче се отби от гредата.

Единственото попадение в срещата вкара Уилиан Жозе (53) в началото на второто полувреме, а след успеха „зелено-белите“ събраха 7 точки, докато Райо е с 6.

В следващия кръг от Ла Лига, който е след паузата за национални отбори, Бетис има тежко гостуване на Барселона, докато Райо Валекано приема Алавес.

По-рано през съботния ден Алавес победи гостуващия Валенсия с 1:0. Турският защитник Дженк Йозкаджар реализира единственото попадение в двубоя в 6-ата минута. Той опита да избие топката след центриране, но си я вкара в собствената мрежа.

Още във втората минута домакините получиха правото да изпълнят получиха право да изпълнят дузпа. Кике Гарсия стреля, но Георги Мамардашвили спаси. Оказа се обаче, че тя трябва да бъде изпълнена отново, а стражът на гостите отново отрази удара.

След успеха Алавес се изкачи на девето място, а Валенсия е на десета позиция. Двата тима имат по 6 точки актив.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!