Бетис победи Селта 1:0 като гост в последен мач от 16-ия кръг на Примера дивисион. Това беше тежка вечер за тима от Виго, който продължава да затъва в класирането. “Сините” натиснаха от начало в опит да решат рано-рано нещата в своя полза, но защитата на севилци не се пропука.

Треньорът на Селта Пако Ерера направи две смени на почивката в стремежа си да подобри играта като пусна Белвис и Тони, но и това не доведе до положителен резултат. Единственото свястно положение профука Яго отблизо. Резервата Хорхе Молина в 81-ата минута използва отличен пас на десния бек Начо и вкара гола на победата.

Селта е на 15-о място с 15 точки, на две пред зоната на изпадащите. Бетис има 28 точки и е пети във временното класиране.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 16 КРЪГ
15.12.12
17:00 ч.
Хетафе – Осасуна 1:1
0:1 Енрике Сола (84), 1:1 Диего Кастро (90-дузпа)

Севиля – Малага 0:2
0:1 Мартин Демикелис (49), 0:2 Елисеу (70-дузпа)
Реал (Мадрид) – Еспаньол 2:2
0:1 Серхио Гарсия (31), 1:1 Кристиано Роналдо (45), 2:1 Фабио Коентрао (48), 2:2 Хуан Албин (88)
16.12.12
22:00 ч.
Барселона – Атлетико (Мадрид) 4:1
0:1 Радамел Фалкао (31), 1:1 Адриано Кореа (36), 2:1 Серхио Бускетс (45), 3:1 Лионел Меси (57), 4:1 Лионел Меси (88)

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ