Бетис разби като домакин Малага с класическото 3:0 в среща от 25-ия кръг на испанската Примера дивисион и се изкачи до шесто място във временното класиране.

Още в 1-ата минута домакините поведоха, след като Бенат асистира на Хорхе Молина, който бе точен за 1:0. Батис завърди превъзходството си в 28-ата минута, когато Бенат се отчете с втори голов пас в мача, но този път изведе Марио, покачил на 2:0. Домакините довършиха 1/8-финалиста в Шампионската лига още преди почивката, след като в 45-ата минута колумбиецът Дориан Пабон оформи крайното 3:0.

През втората част гостите така и не успяха дори да вкарат почетно попадение и напълно заслужено си тръгнаха победени от Севиля. В 63-ата минута Малага остана с човек по-малко на терена, след като Игнасио Камачо бе изгонен заради втори жълт и съответно червен картон.

След победата си Бетис вече е на седма позиция във временното класиране с 39 точки. Малага остава на четвърто място с 42 точки и само една аванс пред петия Валенсия, а на цели 10 от третия Реал (Мадрид).

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 25 КРЪГ
22.02.13
22:30 ч.
Атлетик Билбао - Реал Сосиедад 1:3
0:1 Ибай (30), 1:1 Антоан Гризман (34), 1:2 Иманол Агирече (64), 1:3 Карлос Вела (76)
23.02.13
17:00 ч.
Майорка - Хетафе 1:3
1:0 Дос Сантос (24), 1:1 Кастро (71-д), 1:2 Колунга (82), 1:3 Колунга (86)
23.02.13
19:00 ч
.
Сарагоса - Валенсия 2:2
1:0 Апоньо (5-дузпа), 2:0 Елдер Пощига (32), 2:1 Жонас (36), 2:2 Жонас (69)
23.02.13
21:00 ч.
Депортиво Ла Коруня - Реал Мадрид 1:2
1:2 Иван Санчес - Рики (35), 1:1 Кака (73), 1:2 Гонсало Игуаин (88)
23.02.13
23:00 ч.
Барселона - Севиля 2:1
0:1 Алберто Ботиа (42), 1:1 Давид Вия (52), 2:1 Лионел Меси (60)
24.02.13
13:00 ч.
Райо Валекано - Валядолид 1:2
0:1 Амат (71-авт), 1:1 Амат (72), 1:2 Манучо (80)
24.02.13
18:00 ч.
Селта - Гранада 2:1
1:0 Яго Аспас (24), 1:1 Одион Игало (28), 2:1 Марио Бермехо (80)
Бетис - Малага 3:0
1:0 Хорхе Молина (1), 2:0 Марио (28), 3:0 Дориан Пабон (45)
25.02.13
22:00 ч.
Леванте - Осасуна (ТВ +)
Баланс: 11 мача, 4 победи за Леванте, 1 равенство, 6 победи за Осасуна

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ