Бетис записа първа победа в испанското първенство за последните четири месеца. „Зелено-белите“ се наложиха с 2:0 като домакини срещу Еспаньол в мач от 22-я кръг на Примера дивисион. Домакините поведоха в резултата в 71-ата минута, когато топката попадна в Рубен Кастро, който не пропусна да вкара в опразнената врата. Второто попадение за Бетис бе отново дело на Рубен Кастро в 88-та минута. Отборът от Севиля събра 14 точки, но остава на последната позиция в класирането. Еспаньол остана на десето място с 26 точки./БЛИЦ

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
31.01.14
22:00 ч.
Гранада – Селта 1:2
0:1 Густаво Кабрал (28), 1:1 Юсеф Ел Араби (41), 1:2 Аугусто Фернандес (88)
01.02.14
17:00 ч.
Барселона – Валенсия 2:3
1:0 Алексис Санчес (7), 1:1 Дани Парехо (44), 1:2 Пабло Пиати (48), 2:2 Лионел Меси (54-дузпа), 2:3 Пако Алкасер (59)

Малага – Севиля 3:2
1:0 Дуда (31), 1:1 Карлос Бака (49), 1:2 Федерико Фацио (67), 2:2 Самуел (77), 3:2 Дуда (83)
Бетис – Еспаньол 2:0
1:0 Рубен Кастро (71), 2:0 Рубен Кастро (89)
02.02.14
20:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Реал Сосиедад (F+)
Баланс: 123 мача, 59 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 37 победи за Реал Сосиедад
02.02.14
22:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Реал (Мадрид) (F+Филм + HD)
Баланс: 165 мача, 50 победи за Атлетик (Билбао), 31 равенства, 84 победи за Реал (Мадрид)