Бетис победи Атлетик (Билбао) като гост с 3:2 в мач от 4-ия кръг на Примера дивисион. Това е трети пореден успех за тима от Валенсия, който се изкачи на върха заедно с Валенсия с по 9 точки. Пет гола, две дузпи и два червени картона видяха зрителите на "Сан Мамес".

Началните минути бяха за гостите и те набързо дръпнаха в резултата с попадения на Бенят Ечеберия и Начо Перес. Попаденията бяха в 7-ата и 13-ата минути. Домакините върнаха едно попадение за 1:2 в 38-ата минута чрез Оскар де Маркос. В 45-ата минута реферът даде дузпа за Бетис заради игра с ръка в наказателното поле и Салва Севийя не сгреши от бялата точка.

В средата на второто полувреме футболистите на Бетис пропуснаха три чисти положения, при едно от които топката срещна гредата след шут на Ечеберия. В 75-ата минута спречкване между Икер Муниаин и Педро Алварес доведе до червен картон за бранителя на Бетис. Последва мощен щурм на Атлетик (Билбао), от който получиха право да изпълнят дузпа. Давид Лопес вкара за 2:3. В последните секунди Аморебиета от състава на домакините беше изгонен след втори жълт и съответно червен картон./БЛИЦ

Барселона – Осасуна 8:0
1:0 Лионел Меси (5), 2:0 Сеск Фабрегас (13), 3:0 Давид Вия (34), 4:0 Роверсио (40-автогол), 5:0 Лионел Меси (41), 6:0 Шави (57), 7:0 Давид Вия (76), 8:0 Лионел Меси (79)
Сарагоса – Еспаньол 2:1
1:0 Луис Гарсия (29), 1:1 Лопес (71), 2:1 Луис Гарсия (90+2)
18.09.11
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Расинг (Сантандер) 4:0
1:0 Фалкао (23), 2:0 Фалкао (36-дузпа), 3:0 Фалкао (55), 4:0 Адриан (78)
Атлетик (Билбао) – Бетис 2:3
0:1 Ечеберия (7), 0:2 Перес (13), 1:2 Ди Маркос (38), 1:3 Савийя (45-дузпа), 2:3 Диего Лопес (86-дузпа)