Бетис победи Хетафе с 4:2 като гост в последния мач от 10-ия кръг на испанската Примера дивисион. След този успех “зелените” се изкачиха на 4-о място в класирането с 19 точки и влязоха в зона “Шампионска лига”. Първото полувреме беше ужасно скучно, а всичките голове паднаха след почивката. Гостите откриха с гол на Хорхе Молина, който се разписа на празна врата.

Много скоро след това домакините изравниха чрез Диего Кастро, който се възползва от безумна грешка на вратаря Адриан и защитата пред него. Ечеберия отново изведе Бетис напред в резултата след фамозно изпълнение от фаул, а Рубен Кастро покачи след бърза контраатака и силен шут по диагонала. Педро Леон намали на 2:3 минута пред края, но в добавеното време се създаде най-куриозната ситуация. 10 футболисти на Хетафе бяха се втурнали в атака да изравняват, обаче топката им бе отнета и трима от гостите излязоха сами срещу вратаря на домакините Моя и така Салва без проблеми фиксира крайното 2:4.