Бетис надви у дома Селта с 2:1 в първи мач от 31-ия кръг на испанската Ла Лига и се върна към победите след четири поредни загуби.

След почивката в 53-ата минута Ектор Бейерин намери Хуан Миранда, който стреля от наказателното поле и хладнокръвно оплете топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В 83-ата минута Бетис си реши всичко в срещата. Иско намери Фекир с вълшебен пас, французинът направи хубав индивидуален пробив и с великолепен шут към близкия горен десен ъгъл покачи на 2:0. Това бе първо попадение на французина през сезона.

В първата минута от добавеното време Селта успя да върне едно попадение. Тедео Айенде бе изведен сам срещу Руи Силва, който спаси, след карамбол Франко Черви намери Йорген Странд Ларсен, който отблизо не сгреши и оформи крайното 2:1.

След успеха тимът от Севиля събра 45 точки на седмото място във временното класиране, което ще дава участие в Европа. Селта е 17-и с 28 точки, на 3 над опасната зона.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИСПАНСКАТА ЛА ЛИГА - ТУК!