Станаха известни стартовите състави на Байерн и Реал (Мадрид) и Челси в реванша от полуфиналите на Шампионската лига. Срещата ще се изиграе пред препълнените трибуни на "Алианц Арена " в Мюнхен. Домакините нямат нови кадрови проблеми и треньорът Пеп Гуардиола може да разчита на свежите Филип Лам, Тони Кроос и Ариен Робен, които получиха почивка при победата с 5:2 над Вердер в събота в мач от Бундеслигата. Гарет Бейл се завръща в игра за Реал (Мадрид), след като имаше настинка и игра само 17 минути в първия мач, а след това пропусна победата с 4:0 над Осасуна в събота. Карим Бензема и Пепе останаха неизползвани резерви в мача от Примера дивисион, но сега са титуляри в Мюнхен.

Главен съдия е португалецът Педро Проенса.