Бейтар Йерусалим триумфира с Купата на Израел и успешно защити трофея си от миналата година, след като тази година на финала победи Макаби Хайфа с 2:1. Така Бейтар прибави седма купа в своята витрина и втора поредна след успеха през миналия сезон.

В 16-ата минута Бейтар поведе в резултата с гол на Алварез. И след това попадение символичните гости продължиха да застрашават вратата на Макаби. Така в 38-ата минута те удвоиха аванса си след попадение на Барухян.

След почивката Макаби се хвърлиха в атака, за да търсят голове, с които да изравнят резултата. Шансът пред тях се откри чак в самия край на двубоя. Две минути преди последния съдийски сигнал играчите от Хайфа получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана безапелационно от Кийал. За повече обаче силите на Макаби не стигнаха и те пропуснаха да спечелят шеста купа в своята история. /БЛИЦ