Монако измъкна точка при гостуването на шампиона Пари Сен Жермен в дербито на 9-ия кръг на френската Лига 1. Срещата завърши при резултат 1:1, като домакините водеха в резултата до края на редовното време. Българският нападател Димитър Бербатов не игра в двубоя, тъй като страда от контузия.

Домакините първи откриха резултата в 71-ата минута с попадение на Лукас Моура, но във 2-ата минута на добавеното време Мартиал възстанови равенството и донесе точката на своя тим.

Печеливш от равенството се оказа лидера Олимпик Марсилия, който след този кръг увеличи преднината си пред основните конкуренти. Тимът има 22 точки, със 7 повече от ПСЖ и с 11 повече от Монако. "Монегаските" са на 13-а позиция в Лига 1.