Победителят в последните две издания на Карлинг Къп Манчестър Юнайтед стартира отлично защитата на трофея, побеждавайки с категоричното 5:2 като гост Скънторп. В срещата участие не взе Димитър Бербатов, както и още от титулярите на "червените дяволи", на които Сър Алекс Фъргюсън реши да даде почивка.

Шотландският спец бе големият отсъстващ. Сър Алекс не бе на скамейката на своя тим, тъй като отпътува за Испания, за да наблюдава на живо срещата между Валенсия и Атлетико (Мадрид). Както е известно, "прилепите" са следващият съперник на Юнайтед в Шампионската лига. Валенсия завърши 1:1 с "дюшекчиите" пред погледа на Фъргюсън. Като мениджър на "червените дяволи" за гостуването на Скънторп  бе записан асистентът му Майк Фелън.

Любопитно е да се отбележи, че Сър Алекс пропуска едва третия си мач на кормилото на Манчестър Юнайтед в последните 24 години, откакто води състава от "Олд Трафорд".

Футболистите на втородивизионния Скънторп започнаха отлично срещата и поведоха на именития си съперник в 19-ата минута, когато точен бе Джош Райт. Само четири минути по-кусно Дарън Гибсън изравни - 1:1. В 36-ата "червените дяволи" вече водеха в резултата. Второто попадение във вратата на домакините вкара Крис Смолинг - 1:2. За младока това бе първо попадение в официален мач за Манчестър Юнайтед.

В 49-ата Майкъл Оуен направи 1:3. В 54-ата и Парк Джи Сунг записа името си сред голмайсторите, а в 71-ата Оуен на практика уби интригата, вкарвайки второто си попадение в срещата - 1:5. В 90-ата Мартин Улфорд бе точен за домакините, оформяйки крайното 2:5.

Дебют в тази среща за Манчестър Юнайтед записа новото попълнение Бебе, който се появи в игра като смяна в 74-ата минута на мястото на Парк Джи Сунг.

Националът Стилиян Петров също остана извън групата на своя Астън Вила при победата над Блекбърн с 3:1. Домакините от Бирмингам губеха в резултата, но след попадения на Емил Хески и Ашли Йънг (2) стигнаха до победата, която ги класира за четвъртия кръг на турнира. /БЛИЦ

Съставът на Манчестър Юнайтед: Томас Кушчак, Уес Браун, Рио Фърдинанд, Крис Смолинг, Рафаел Да Силва, Парк Джи Сунг (74-Бебе), Андерсон, Дарън Гибсън, Хавиер Ернандес (68-Габриел Обертан), Майкъл Оуен, Федерико Македа

АНГЛИЯ, КАРЛИНГ КЪП, 3 КРЪГ

От 21 септември (вторник)
БИРМИНГАМ (ВЛ) – Милтън Кийн Донс (Л1) 3:1
1:0 Хлеб (24), 2:0 Жигич (26), 3:0 Гарднър (28), 3:1 Уилбрахам (80)

БРЕНТФОРД (Л1) – Евертън (ВЛ) 5:4 след дузпи (1:1 в редовното време и продълженията)
0:1 Колеман (6), 1:1 Аликзандър (41)

Милуол (Ч) – ИПСУИЧ (Ч) 1:2
0:1 Пришкин (23), 0:2 МакАли (45), 1:2 Морисън (62)

Питърбро (Л1) – СУОНЗИ (Ч) 1:3
0:1 Сикнлеър (5), 1:1 Маккеъл-Смит (7), 1:2 Синклеър (41), 1:3 Синклеър (78)

Портсмут (Ч) – ЛЕСТЪР (Ч) 1:2
0:1 Морисън (3), 0:2 Дайър (43), 1:2 Лоурънс (82)

СТОК СИТИ (ВЛ) – Фулъм (ВЛ) 2:0
1:0 Хигинботам (23), 2:0 Джоунс (79)

Съндърланд (ВЛ) – УЕСТ ХЯМ (ВЛ) 1:2
0:1 Пикион (35), 1:1 Гиян (41), 1:2 Обиня (59)

Тотнъм (ВЛ) – АРСЕНАЛ (ВЛ) 1:4 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 Лансбъри (16), 1:1 Роби Кийн (49), 1:2 Насри (92-дузпа), 1:3 Насри (96-дузпа), 1:4 Аршавин (105)

УУЛВЪРХЯМПТЪН (ВЛ) – Нотс Каунти (Л1) 4:2 след продължения (1:1 в редовното време)
0:1 Хюз (57), 1:1 Милияш (83-дузпа), 2:1 Флетчър (92), 3:1 Дойл (105), 3:2 Смит (114), 4:2 Кевин Дойл (119)

От 22 септември (сряда)
0:1 Гаел Живе (34), 1:1 Емил Хески (59), 1:2 Ашли Йънг (75), 1:3 Ашли Йънг (77)

Челси (ВЛ) – НЮКАСЪЛ (ВЛ) 3:4
1:0 Патрик Ван Аанхолт (6), 1:1 Найл Рейнджърс (27), 1:2 Райън Тейлър (32), 1:3 Шола Амеоби (49), 2:3 Никола Анелка (70), 3:3 Никола Анелка (87-дузпа), 3:4 Шола Амеоби (90)
1:0 Джош Райт (19), 1:1 Дарън Гибсън (23), 1:2 Крис Смолинг (36), 1:3 Майкъл Оуен (49), 1:4 Парк Джи Сунг (54), 1:5 Майкъл Оуен (71), 2:5 Мартин Улфорд (90)

УИГЪН (ВЛ) – Престън (Ч) 2:1
0:1 Кейт Трейси (23), 1:1 Жорди Гомес (87), 2:1 Чарлз Н`Зогбиа (90)
1:0 Милан Йованович (9), 1:1 Били Маккей  (56), 1:2 Майкъл Джейкъбс (98), 2:2 Давид Нгог (117)

УЕСТ БРОМИЧ (ВЛ) – Манчестър Сити (ВЛ) 2:1
0:1 Жо (19), 1:1 Джани Зюверлуун (55), 2:1 Саймън Кокс (57)