Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 1:0 в дербито на 17 кръг на Висшата лига. По този начин “червените дяволи” не загубиха шести пореден мач срещу “артилеристите” и ги свалиха от първото място в класирането. Единственото попадение бе реализирано от Парк Джи Сунг.

Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за домакините, тъй като Сър Алекс Фъргюсън бе избрал тактика с един нападател (Уейн Рууни) и наситена халфова линия.

“Червените дяволи” наложиха своя стил на игра през първото полувреме и резонно стигнаха до гол малко преди почивката. В 41-ата минута Парк Джи Сунт засече с глава центриране на Нани и прати топката във вратата на 20-годишния страж на Арсенал Шчесни.

През второто полувреме играта видимо се изравни, но Юнайтед получи възможност да удвои аванса си. В 73-ата минута Гаел Клиши игра с ръка в наказателното поле. Хауърд Уеб назначи дузпа, но при изпълнението си Уейн Рууни стреля над вратата.

Най-чистите положения за Арсенал се откриха пред Маруан Шамах, но мароканският национал нямаше шанс. В първия случай той не уцели вратата при удар с глава, а след това Неманя Видич блокира негов шут.

С този успех Манчестър Юнайтед събра 34 точки и излезе на първото място в класирането на Висшата лига. Втори е Арсенал с две точки по-малко. “Червените дяволи” обаче имат мач по-малко заради отложения двубой с Блекпул и шансовете на тима за спечелване на титлата се увеличиха значително.

На трибуните присъстваха 27 от чилийските миньори, които преди два месеца бяха измъкнати от подземния си капан. Преди мача бившият нападател на тима и досегашен треньор на резервния отбор Оле Гунар Солскяер се сбогува с феновете на Манчестър Юнайтед. От следващия месец той поема норвежкия Молде.

Манчестър Юнайтед – Арсенал 1:0
1:0 Парк Джи Сунг (41)

юнайтед_1.jpgМанчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 3.Патрис Евра, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 21.Рафаел да Силва, 8.Андерсон (85-11.Райън Гигс), 13.Парк Джи Сунг, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 24.Дарън Флетчър, 10.Уейн Рууни

арсенал_1.jpgАрсенал: 53.Войчех Шчесни, 3.Бакари Саня, 6.Лоран Кошчиелни, 18.Себастиан Скилачи, 22.Гаел Клиши, 7.Томаш Росицки (64-4.Сеск Фабрегас), 8.Самир Насри, 17.Александър Сонг, 19.Джак Уилшир (64-10.Робин ван Перси), 23.Андрей Аршавин (77-14.Тио Уолкът), 29.Маруан Шамах