Без Георги Христов и Стефан Димитров завърши "българското" дерби в Северно-американската сокър лига (НАСЛ) между отборите на Ню Йорк Космос и Тампа Бей Роудис - 2:2.

Гостите от Флорида първи стигнаха до гол, но и последни вкараха след второ попадение на Еванс Фримпонг в заключителните секунди. Той бе точен за 1:0 в 25-ата минута. Само две по-късно обаче Хагоп Хиришян възстанови ремито. В началото на второто полувреме Космос направи обрата пълен. Разписа се добре познатият в Европа бивш испански национал и легенда на Виляреал - Маркос Сена. Но в края на срещата Роудис се възползва от грешка на вратаря и измъкна точката.

След ремито в този 26-и кръг на НАСЛ Ню Йорк Космос остава трети с 42 точки. Лидер е Минесота Юнайтед с 56, а втори Сан Антонио Скорпиънс с 49. Тампа Бей е седми с 29 т.

В следващия кръг, последен от редовния сезон, Роудис приема Инди Илевън. Нюйоркчани пък гостуват на 1 ноември, като съперник ще бъде Сан Антонио Скорпиънс.