Без българските футболисти Амкар (Перм) направи 1:1 при гостуването си на Уфа в мач от 19 кръг на руската Примиер лига. От тримата българи в състава на Гаджи Гаджиев – Захари Сираков, Георги Пеев и Петър Занев, само Сираков беше в групата за мача, но остана резерва.

Домакините откриха резултата в 72-ата минута. Бившият играч на ЦСКА Марсиньо центрира от корнер, а влезлият две минути преди това на терена Игор Шевченко по щастлива случайност вкара гол, след като топката се отби в него.

Амкар изравни пет минути преди края. Резервата Максим Батов центрира, а Александър Прудников на далечната греда с глава засече топката във вратата на Давид Юрченко.

Точката помогна на тима от Перм да се отдалечи на три точки от изпадащите, но с 14 точки продължава да бъде сред отборите, които са в зоната на плейофите за оставане. Уфа е 11-и с 19 точки.