Лече открадна точка от Ювентус в мач от 36 кръг на Серия “А” и завърза битката за първото място. “Бианконерите” направиха 1:1 срещу борещия се за оцеляване в елита тим на Серсе Козми. От това се възползва Милан, който вече е само на точка от “Старата госпожа” след успех с 2:0 над Аталанта.

Юве беше съвсем близо до победата, след като Клаудио Маркизио откри в 8-ата минута, а Хуан Куардадо остави гостите с човек по-малко на терена в началото на второто полувреме. Грешка на Буфон обаче позволи на Андреа Бертолачи да изравни пет минути преди края. Валери Божинов остана резерва за Лече. Поражението сложи край на серията на Ювентус от осем поредни победи.

В същото време Милан спечели с 2:0 срещу Аталанта след ранен гол на Съли Мунтари в 9-ата минута и попадение на Робиньо в края на мача. При гола на Мунтари останаха съмнения за засада. Преди това Кевин-Принс Боатенг и Златан Ибрахимович вече бяха изпробвали вратаря на гостите Андреа Консили. Стражът на Милан Кристиан Абиати също имаше добри намеси, като при една от тях парира опасен удар с глава на Херман Денис.

Интер получи удар по амбициите си за участие в Шампионската лига, след като отстъпи с 1:3 на Парма и изостава на три точки от Наполи и Удинезе. “Зебрите” се изравниха по точки с неаполитанския тим след успех с 1:0 над изпадналия Чезена с гол на Диего Фабрини.

Лацио вече е на две точки от третото място, след като завърши 1:1 като домакин на Сиена. Матиа Дестро с глава даде аванс на домакините, но Кристиан Ледесма изравни след спорна дузпа.

Наполи – Палермо 2:0
1:0 Единсон Кавани (16-дузпа), 2:0 Марек Хамшик (35)
02.05.12
16:00 ч.
Дженоа – Каляри 2:1
1:0 Родриго Паласио (12), 1:1 Лоренсо Ариаудо (13), 2:1 Бошко Янкович (76)
Парма – Интер 3:1
0:1 Уесли Снайдер (13), 1:1 Фернандо Маркес (53), 2:1 Себастиан Джовинко (55), 3:1 Джонатан Биабиани (83)
02.05.12
21:45 ч.
Ювентус – Лече 1:1
1:0 Клаудио Маркизио (8), 1:1 Андреа Бертолачи (85)
02.05.12
21:45 ч.
Фиорентина – Новара 2:2
0:1 Жеда (14), 0:2 Марко Ригони (30-дузпа), 1:2 Рикардо Монтоливо (48-дузпа), 2:2 Рикардо Монтоливо (71)