Без българския национал Валери Божинов Парма спечели точка при гостуването си на Болоня в мач от 15 кръг на Серия “А”. Божинов не бе в групата на “дуковете” за мача, а домакините откриха резултата с попадение на Родриго Паласио в 14-ата минута. Парма постигна пълен обрат с две попадения на Биабиани в 37-ата и 59-ата минута, преди Паладино да изравни за Дженоа в 67-ата минута.

Последният в класирането Сиена записа едва втората си победа в първенството, след като се наложи с 3:2 над Катания. Това бе първият успех за домакините след 3:1 над Каляри на 30 август. Катания откри резултата в 13-ата минута чрез Мартинес, а в 51-ата Калайо изравни. Само четири минути по-късно Мартинес отново даде аванс на гостите, но в следващата минута Терци възстанови равенството. В 62-ата минута Паолучи донесе победата над Сиена.

Фиорентина се изкачи на пето място в класирането след победа 2:0 над Аталанта, а Наполи стигна до късен успех с 3:2 над новака Бари. Победата, която качи неаполитанския тим на осмо място, дойде с гол на Фабио Куалярела в 88-ата минута./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 15 КРЪГ
От събота, 5 декември
Милан – Сампдория 3:0
1:0 Бориело (2), 2:0 Зеедорф (21), 3:0 Пато (24)

Ювентус – Интер 2:1
1:0 Киелини (20), 1:1 Ето`о (26), 2:1 Маркизио (68)

От неделя, 6 декември
Болоня – Удинезе 2:1
1:0 Адаилтон (27), 1:1 Ди Натале (45), 2:1 Ди Вайо (65-дузпа)

Фиорентина – Аталанта 2:0
1:0 Варгас (26), 2:0 Джилардино (89)

Дженоа – Парма 2:2
1:0 Паласио (14), 1:1 Биабиани (37), 1:2 Биабиани (59), 2:2 Паладино (67)

Ливорно – Киево 0:2
0:1 Ригони (12), 0:2 Бентиволио (66)

Наполи – Бари 3:2

0:1 Барето (49), 1:1 Куалярела (54), 1:2 Раникиа (62), 2:2 Маджо (71), 3:2 Куалярела (88)

Палермо – Каляри 2:1
0:1 Матри (24), 1:1 Будан (55), 2:1 Кяер (65)

Сиена – Катания 3:2
0:1 Мартинес (13), 1:1 Калайо (51), 1:2 Мартинес (55), 2:2 Терци (56), 3:2 Паолучи (62)