Иван Ракитич от Барселона вкара от дузпа и донесе победата на Хърватия с 1:0 над Мексико в контролна среща, играна в Арлингтън (щат Тексас).

„Ватрените“ бяха без Лука Модрич, Иван Перишич, Марио Манджукич, Никола Калинич и Марцело Брозович, но стигнаха до успеха с точния удар на Ракитич от бялата точка в 62-ата минута.

Селекционерът на „ацтеките“ Хуан Карлос Осорио направи осем промени в състава, в сравнения с този, който в петък постигна успех с 3:0 над Исландия. Сред отсъстващите в титулярния състав беше Мигел Лаюн, който вкара два пъти срещу исландците.

Лаюн се появи след почивката на мястото на Родолфо Писаро и направи нарушението за дузпата срещу Тин Йедвай, с която Хърватия спечели мача. Така беше сложен край на мексиканската серия от три поредни победи.

Втората неприятност за „ацтеките“ е контузията на защитника Нестор Араужо, който беше изнесен на носилка и заменен принудително още в 16-ата минута.