Без Валери Домовчийски Дуисбург спечели с 2:0 домакинството си на Алемания Аахен в 31-ия кръг на Втора Бундеслига. Победата осигури почти сигурно оставане във втория ешелон за отбора, а гостуващият тим е на прага на третото ниво на немския футбол. Българският нападател въобще не попадна в групата за мача.

Домакините решиха двубоя в заключителните 15 минути, когато първо Даниел Бросински изведе отбора напред в 74-ата минута, а Гясула затвърди успеха в 83-ата с ново попадение за 2:0.

В таблицата Дуисбург е 10-и с 34 точки, а Аахен е последен 18-и с 25 три кръга преди края на шампионата.

В друга среща от кръга Айнтрахт Франкфурт разгроми Ерцгебирге Ауе с 4:0 като домакин и уверено върви към промоция в елита.

Айнтрахт е на втора позиция с 65 точки, на 8 пред третия Фортуна Дюселдорф. Ауе се намира на 15-то място с 31 и води битка за оцеляване.